Testujemy rzeczy tylko i wyłącznie z najwyższej półki. Tym razem od Dobrych Sklepów Motocyklowych dostaliśmy  torbę firmy SW-Motech z linii The Legend Gear.

SW – Motech do niedawna kojarzony był, tylko jako producent klasycznych i bardzo wytrzymałych akcesoriów motocyklowych. Dzięki linii The Legend Gear kojarzy się jeszcze z wysublimowanym designem.

Torba na ramię LR3, jak pisze producent, przeznaczona do użytku nawet bez motocykla.

Odkąd wszedłem w jej posiadanie, używam jej do przenoszenia 17-to calowego laptopa. Wg specyfikacji, mieści się Notebook o przekątnej 15,4. Życie jednak weryfikuje pewne niesprawdzone fakty. Po raz kolejny widać, że warto przeprowadzać takie testy.

„…nawet bez motocykla”. Jednak dzięki swojej konstrukcji i wyposażeniu (klamry montażowe i opcjonalne paski) spokojnie możemy przytwierdzić torbę do motocykla.

Tył torby, wykończony jest dosyć grubą gąbką, przeszytą w prosty ale stylowy sposób. Gwarantuje to, iż po zamocowaniu na siedzeniu nie poczyni żadnych uszkodzeń poszycia kanapy. Śmiało można próbować mocować torbę na baku, pod warunkiem że jest on wystarczająco duży.

 

Jeśli jesteśmy już przy systemie mocowań jakie stosowane są przy serii The Legend Gear. Ogranicza Nas tylko wyobraźnia i liczba produktów które posiadamy. Cała linia wyposażona jest w zintegrowany system mocowań typu Molle, oraz klamry, zapinki i klipsy, które ze sobą współpracują. Dla przypomnienia, M.O.L.L.E to modułowy system przenoszenia oporządzenia osobistego Sił Zbrojnych USA. W szerszym użytku od roku 2001. Zestaw wymiennych elementów umożliwia komponowanie zestawów najlepiej odpowiadających potrzebom użytkowników. Od dobrych kilku lat przeniesiony na użytek cywilny i z powodzeniem stosowany przez przeróżnych producentów, w tym SW-Motech.

Oczywiście możemy latać motocyklem, z torbą przewieszoną przez ramię za pomocą głównego paska. Owy pasek jest bardzo fajnie wykończony, przeszyty grubą gąbką, dodatkowo pokryty bardzo ergonomicznym materiałem, gwarantującym komfort noszenia. Od zewnętrznej strony, pasek wykończony jest skórą i paskami z systemu Molle, do którego możemy zamocować kolejne elementy systemu wyposażenie The Legend Gear.  Teraz pewnie zadajecie sobie pytania, w jaki sposób można jeździć z torbą przewieszoną przez ramię. Otóż można, torba posiada dodatkowy pasek na biodro, który trzyma torbę podczas jazdy.

Mocując torbę do motocykla, w bardzo łatwy sposób, z jednej strony za pomocą rzepa a z drugie za pomocą klamry, możemy go szybko i sprawnie zdemontować. Wiadomo, jazda z wiszącym i dyndającym paskiem w okolicach tylnego koła nie jest zbyt bezpieczna.

Jak już wcześniej pisałem, ogranicza Nas tylko wyobraźnia w jaki sposób możemy wykorzystywać poszczególne elementy. Zdemontowany pasek można śmiało przewiesić przez ramię, spiąć go ze sobą i zamocować do niego kolejny gadżet z systemu.

Wiemy już, że daje radę zamocować torbę na motocyklu. Przejdźmy teraz do wyposażenia i do tego co torba nam oferuje, czyli szereg kieszeni, przegródek i schowków…

Po otworzeniu głównej „klapy” ukazują się nam dwie pierwsze, czołowe kieszenie. Na nich rzepy „łapiące” klapę, oraz paski Molle. W każdej dodatkowa przegródki, plus w prawej miejsce na artykuły piśmiennicze. Środek wykończony w kremowym kolorze.

Idą ku górze, otwór do komory głównej zabezpieczony jest wodoodpornym „kominem”, zamykany na rzep oraz dodatkowo klamrą. Wg mnie bardzo przemyślany i użyteczny gadżet, dający ochronę i pewność.

Przy częstym wyjmowaniu rzeczy z torby, otwieranie i zamykanie zatrzasku oraz rzepa może wydawać się kłopotliwe i czasochłonne. Producent pomyślał i o tym. „Komin” można podwinąć i zabezpieczyć za pomocą czterech pasków, wyposażonych w zatrzaski. SW Motech zaskakuje pomysłowością i ergonomią na każdym kroku.

Główna „klapa” również jest wyposażona w dwie boczne kieszenie. Ilość schowków jest naprawdę imponująca i zadowoli najwybredniejszych użytkowników.

Zajrzyjmy teraz do środka. Dwie główne komory, jedna z nich przeznaczeniem na laptopa, druga wg uznania – zasilacz, dokumenty… Komora na laptop posiada oczywiście pasek spinający i zabezpieczający ją przed niepożądanym otwarciem.

Druga komora, posiada dwie kieszenie na oraz kolejne dwie elastyczne siatkowe.

Skupmy się teraz na jakości i materiałach wykorzystanych przy produkcji torby.

Jak już pewnie zauważyliście, produkt cechuje bardzo wysoka jakość. Jakość wykończenia i użytych materiałów. Tu nic, nie jest zostawione przypadkowi, wszystko jest przemyślane, dopięte i zgrane ze sobą. Szwy, kompozycja zastosowanych materiałów, układ kieszeni.

Wodoodporność to rzecz raczej oczywista, syntetyczna skóra, woskowane płótno o różnych parametrach – w zależności od miejsca jego zastosowania. Dla pewności, wnętrze również z wodoszczelnej podszewki. Anodowane aluminium, z którego wykonane są sprzączki, dają pewność ich trwałości i niezawodności.

Reasumując, dostajemy bardzo rozwojowy produkt, który posłuży nam lata … i który może mieć wiele zastosowań.