DSCN3342a

Wszystko się zaczęło w 2012 roku. Przeszukując internety w poszukiwaniu inspiracji cały czas natykałem się na zagraniczne strony. Tysiące zdjęć i informacji migały przed oczyma, praktycznie wszystko na obcych stronach. Zdałem sobie sprawę że w Polsce nie dysponujemy wirtualnym miejscem gdzie możemy pogadać o takich rzeczach, pochwalić się własnoręcznie zbudowanym motocyklem czy poprosić o kilka rad dotyczących kwestii technicznych. Podkreślę słowo własnoręcznie! W myśl zasady iż „fabryka śmierdzi” a składanie motocykla z katalogowych części jest delikatnie mówiąc nie fajne.

Szybkie rozeznanie w temacie, wybór hostingu, zakup domeny, wybór serwer i stoi forum. Wiadomo początki były trudne, założyłem kilka kont, poprosiłem też o to znajomych i rodzinę, zaczęliśmy tłuc pierwsze posty.

Przeglądałem setki innych polskich for motocyklowych w celu wyłowienia ludzi którzy budują i przerabiają motocykle. Bardzo sceptycznie podchodziłem do portali społecznościowych typu Facebook itp.Jednak rejestracja i wyszukiwanie ludzi podobnych do siebie całkowicie zmieniło moje podejście. Wysyłałem setki zaproszeń na forum, wbrew moim oczekiwaniom ludzie zaczęli masowo zakładać konta.

Po dwóch latach jest Nas ponad 800 (stan na grudzień 2014) ! Z miesiąca na miesiąc stale wzrasta odsetek rejestrujących się użytkowników.

Nawiązaliśmy szereg przyjaźni czego dowodem są Nasze wspólne imprezy i wyjazdy.

Największym sukcesem, jak do tej pory było zorganizowanie wyprawy dookoła Polski na customowych motocyklach. Pierwsza taka wyprawa w Polsce!

Liczę iż powyższy portal będzie kopalnią wiedzy, kuźnią talentów a przede wszystkim miejscem gdzie można czerpać całymi garściami pasję jaką jest budowanie motocykli.

Strona to lustrzane odbicie forum www.bobber.com.pl. Na forum prowadzimy dyskusje, tu umieszczam najcenniejsze informacje które pojawią się na w/w portalu.

Połączyła nas pasja i miłość do motocykli…….przyjaźń to efekt uboczny.